اعلام آمادگی آکادمی علوم اجتماعی چین برای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران

۱۱ اردیبهشت ۱۴۰۰ | ۱۴:۱۴ اخبار و رویدادها آرشیو قدیم سایت چین
تعداد بازدید:۱۹۹
اعلام آمادگی آکادمی علوم اجتماعی چین برای اجرای پروژه‌های تحقیقاتی مشترک با مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران

تهران - روابط عمومی مرکز پژوهشی آسیا: در پی چندین دور مذاکرات مجازی مدیر مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران با مسئولان آکادمی علوم اجتماعی چین، پژوهشکده تاریخ کهن و مرکز مطالعات اوراسیای این مجموعه با ارسال پیام هایی به مرکز آسیا از تمایل این مجموعه به گسترش روابط و اجرای پروژه های تحقیقاتی مشترک خبر دادند.

در نامه ای که با امضای پروفسور چینگ گه لی، معاون مرکز پژوهشی اورسیای آکادمی علوم اجتماعی چین خطاب به مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران ارسال شده، چنین آمده است: ایران از مهم‌ترین کشورها در حوزه مبادلات فرهنگی جاده ابریشم است و تعاملات غرب و شرق است که به ویژه در زمینه آثار مکتوب دوران یوآن و قرن‌های سیزدهم و چهاردهم میلادی (ایام حکمرانی مغولان) دارای گنجینه‌های بی بدیل مکتوبی است که زمینه‌های مهمی را برای تعاملات مشترک دو کشور ایران و چین فراهم می آورد.

در بخش دیگری از این نامه که خطاب به مدیر مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران نوشته شده آمده است: پژوهشکده تاریخ کهن آکادمی علوم اجتماعی چین و پژوهشگران مرتبط با حوزه‌های تاریخ و نسخ خطی برای تعامل با آن مرکز پژوهشی جهت شناسایی، تحلیل و پژوهش‌های دانشگاهی مرتبط با این حوزه آمادگی و تمایل داشته و بر این باوریم که همکاری‌های تحقیقاتی دو کشور در این حوزه ظرفیت‌های بسیاری داشته که امید است با نگاه مثبت طرفین به بار بنشیند.

در ادامه این نامه می خوانیم: مدیریت دکتر حامد وفایی بر آن مرکز پژوهشی که سابقه تعامل گسترده با مراکز علمی کشور چین و ارتباط علمی با آکادمی علوم اجتماعی چین را در کارنامه خود دارند، فرصت قابل توجهی را برای گسترش گام به گام تعاملات آن مرکز پژوهشی با بخش‌های مختلف آکادمی علوم اجتماعی چین بدست می دهد و امید است با پیگیری و اجرای برنامه‌های پژوهشی مشترک، همکاری‌های دانشگاهی ایران و چین بیش از پیش گسترش یابد.

کلید واژه ها: چین چین‌شناسی


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.