امضای تفاهم نامه مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران با انجمن آسیایی پژوهش های علوم اجتماعی هند

۱۹ آبان ۱۴۰۰ | ۰۹:۰۲ اخبار و رویدادها هند
تعداد بازدید:۲۳۳
امضای تفاهم نامه مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران با انجمن آسیایی پژوهش های علوم اجتماعی هند

روز گذشته در جریان مراسمی رسمی که به جهت فراگیری ویروس کرونا در فضای مجازی برگزار شد، تفاهم نامه همکاری های پژوهشی و علمی مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران و انجمن آسیایی پژوهش های علوم اجتماعی هند به امضای مسئولین ایرانی و هندی این مراکز رسید.

در آغاز این برنامه، دکتر سید محمد مرندی، معاونت بین الملل دانشگاه تهران در سخنانی با اشاره به ظرفیت های گسترده ایران و هند برای اجرای برنامه های تحقیقاتی مشترک در حوزه های مختلف، ابراز امیدواری کرد امضای این تفاهم نامه موجبات گسترش تعاملات پژوهشی دانشگاه تهران با مراکز علمی کشور هند را فراهم آورد.

دکتر مرندی همچنین اشتراکات فرهنگی بی بدیل ایرانیان و همدیان در طول تاریخ را مورد اشاره قرار داد و با تاکید بر لزوم شناخت متقابل فرهنگ های شرقی از یکدیگر، از آمادگی دانشگاه تهران برای تعمیق مراودات علمی با همتایان هندی سخن گفت.

در بخش دیگری از این برنامه خانم ایشانی سینها مسئول بخش بین الملل انجمن آسیایی پژوهش های علوم اجتماعی هند ضمن اشاره به ظرفیت های همکاری های فرهنگی دو کشور ایران و هند از امضای این تفاهم نامه با مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران اظهار خرسندی کرد.

همچنین دکتر آشو، رییس انجمن آسیایی پژوهش های علوم اجتماعی هند با بیان اینکه ایران و هند به عنوان دو تمدن کهن آسیایی ظرفیت های عظیمی برای مروادات علمی و فرهنگی دارند، ابراز امیدواری کرد امضای این تفاهم نامه، موجبات گسترش تعاملات مراکز پژوهشی هندوستان با دانشگاه تهران را فراهم آورد.

عبدالمجید اسکندری، مدیرکل اداره همکاری های بین المللی دانشگاه تهران نیز در این مراسم طی سخنانی با اشاره سابقه دیرینه دوستی میان دو ملت ایران و هند، برخی جذابیت های فرهنگی همد برای ایرانیان را مورد اشاره قرار داد و گفت: بی شک امضای تفاهم نامه اخیر با مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران، تعمیق تعاملات پژوهشی دانشگاه تهران با طرف همدی را در پی خواهد داشت.

پس از ایراد سخنان میهمانان برنامه، متن تفاهم نامه همکاری های مشترک مرکز پژوهشی آسیای دانشگاه تهران با انجمن آسیایی پژوهش های علوم اجتماعی هند توسط دکتر حامد وفایی، مدیر مرکز آسیای دانشگاه تهران و دکتر آشو، مدیر انجمن آسیایی هندوستان به امضا رسید.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.