آسیانامه منتشر شد

۰۹ خرداد ۱۴۰۱ | ۰۱:۴۶ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۶۵
آسیانامه، فصلنامه مرکز پژوهشی آسیا با موضوع شناخت بیشتر کشورهای آسیایی به خصوص چین، ژاپن، کره جنوبی و هند منتشر شد.

 

آسیانامه، دریچه‌ای نو به سوی رمز و راز شرق

ایزد یکتا را سپاس که این توفیق حاصل شد تا بتوانیم تحت راهنمایی سه تن از اساتید ارزشمند دانشگاه تهران و زیر نظر مرکز پژوهشی آسیا و همچنین با همکاری جمعی از دانشجویان فرهیخته و با ذوق دانشگاه تهران، اولین نسخه از نشریه آسیانامه را تحت عنوان پیش شماره و مقدمه‌ای برفعالیت‌های پیش رو نشریه، تقدیم حضور گرمتان نماییم. باشد که با نگاهی دقیق و امروزی به مباحث فرهنگی، اقتصادی، اجتماعی و سیاسی کشورهای شرق آسیا، خصوصا چین، ژاپن، هند و کره جنوبی، که در نظام کنونی بین الملل از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند؛ چراغی در مسیر علاقه‌مندان و دوستداران حوزه‌های مختلف کشورهای مزبور بیفروزیم. اگر «نگاه به شرق» را مقدمه‌ای برای «شناخت شرق» در گام نخست، و «گفتگوی بی‌واسطه با شرق» در گام دوم و نهایتا «تعاملی حقیقی با شرق» با هدف تامین منافع ملی و تعمیق هم‌افزایی شرقی بدانیم، بی‌تردید تولید محتوای تخصصی، دست اول و قابل استناد برای شکل‌دهی به قرائت پارسی از وجوه مختلف تمدن‌های شرقی که از قضا ما نیز در میان جغرافیایی آن قرار گرفته‌ایم، از اصلی‌ترین رسالت‌های مجامع علمی- پژوهشی میهن عزیزمان خواهد بود. امید که چراغ افروخته آسیانامه، روشنگر مسیر «نگاه به شرق» باشد و ما دست اندر کاران و عوامل این نشریه نیز، توانسته باشیم سهم خود را در این حوزه گسترده، با هدف متعالی سربلندی ایران عزیزمان، ادا کنیم. حتم به یقین، پیشنهادات و انتقادات عزیزان برای تعالی و وزین شدن این نشریه کمک شایانی خواهد بود. دستان پرمهرتان را می فشاریم و منتظر نقطه نظرات نیکوی شما هستیم.

شقایق اسدپور


برای اطلاعات بیشتر و دسترسی به فصلنامه آسیانامه می‌توانید بر روی این پیوند کلیک یا از منوی بالای سایت گزینه‌ی «آسیانامه» را انتخاب کنید.


( ۱ )

نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.