توافق مرکز پژوهشی آسیا با دانشکده گردشگری دانشگاه تهران برای گسترش همکاری‌ها

۳۰ خرداد ۱۴۰۱ | ۱۴:۰۱ اخبار و رویدادها
تعداد بازدید:۱۲۹
توافق مرکز پژوهشی آسیا با دانشکده گردشگری دانشگاه تهران برای گسترش همکاری‌ها

در دیدار مدیران مرکز پژوهشی آسیا دانشگاه تهران با رییس دانشکده گردشگری دانشگاه تهران، بر گسترش همکاری‌های علمی - پژوهشی دوجانبه در راستای اهداف دو طرف تاکید شد.

در این دیدار دکتر حامد وفایی، رییس مرکز ضمن ابراز خرسندی از شکل‌گیری مقدمات تعامل مرکز پژوهشی آسیا با بدنه علمی گردشگری در کشور، ظرفیت‌های گسترده تعاملات پژوهشی در حوزه آسیا را مورد اشاره قرار داد و از آمادگی مرکز برای همکاری فعال با دانشکده گردشگری دانشگاه تهران خبر داد.

دکتر وفایی با تاکید بر اهمیت رابطه با کشورهایی آسیایی در فضای کنونی نظام بین‌الملل، شکل‌گیری نگاه راهبردی به کشورهای این حوزه به ویژه چین را در تمام عرصه‌ها از جمله گردشگری از ملزومات اساسی تامین منافع ملی کشور در دنیای علم و فناوری برشمرد.

همچنین دکتر داوود حومنیان، رییس دانشکده گردشگری دانشگاه تهران در این دیدار با اشاره به برنامه‌های این دانشکده برای تعمیق زیرساخت‌های علمی - آموزشی در عرصه گردشگری کشور بر عزم این مجموعه برای گسترش مناسبات با کشورهای آسیایی ضمن بهره‌گیری از ظرفیت مرکز پژوهشی آسیا تاکید کرد.

در این دیدار دکتر سید آیت حسینی، معاون و مدیر برنامه‌های ژاپن مرکز آسیا و همچنین دکتر فرزانه اعظم لطفی، معاون و مدیر برنامه های هند مرکز ضمن تاکید بر ظرفیت‌های بی‌بدیل همکاری در حوزه گردشگری با مراکز علمی - دانشگاهی ژاپن و هند به بیان پیشنهاداتی در این زمینه پرداختند.

در جریان این دیدار، مرکز پژوهشی آسیا و دانشکده گردشگری دانشگاه تهران برای تعمیق مناسبات عملگرا و برگزاری برنامه‌های علمی - پژوهشی مشترک به تفاهم رسیدند.


نظر شما :

توجه! لطفا دیدگاه خود پیرامون این مطلب را در این قسمت درج نمایید و برای ارسال سایر درخواست ها و پیام ها به بخش تماس با ما مراجعه فرمایید.